Preskoči na glavno vsebino

Narejeno doma: nizek regal

Zakaj imata otroka materiale in igrače razporejene na nizkih regalih (3 imata) in ne v večji škatli za igrače?

Ker tako lažje vidita vse svoje materiale in igrače ter zlahka dostopata do njih;

skrbita za svoje stvari, tako se učita spoštovanja in odgovornosti;

vse ima svoje mesto, kar pomaga vzdrževati red;

manj igrač in materialov, več igre in dela;

lažje rotiram materiale in igrače glede na njuno zanimanje;

otroka imata mirno in urejeno okolje.

Kako smo naredili regale?

Kot pri večini materialov, ki sem jih naredila doma, sem tudi pri regalih izbrala hitro in preprosto rešitev. Za en regal sem uporabila 5 lesenih desk (kupila sem jih v OBI-ju za prb. 3 eur/kos) in jih dala dragemu v brušenje (haha). Zvrtal je tudi luknje, da sva lahko na želeno višino privila vijake. Dan prej sem deske še premazala z lakom na vodni osnovi. 

To je vse.

Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

Didaktični material: mesečni koledar

Poleg linearnega traku enega leta (najdeš ga TU ) sem otrokoma pripravila še mesečni koledar. Koledar, ki je narejen v didaktične namene in pri katerem sem uporabila nekaj montessori materiala (barvna zrna, obarvane črke ter barvno definiranje letnih časov), omogoča otroku, da spoznava: 1. dneve v tednu; 2. mesece (predhodnik, sedanjik, naslednik); 3. letne čase, nekatere značilnosti le-teh; 4. simbole številk (1-31) in dejansko količino s preštevanjem zrn (objavo o zrnih najdeš TU ); 5. ter nekaj slovenskih praznikov in enega ameriškega (predvsem zaradi navdušenja nad praznikom svojih dveh otrok, hihi).  Predlogam sem dodala še nekaj oznak za označevanje rojstnih dni, obisk knjižnice in trgovine ter počitnice. Slednje označuje hiška, ki jo postavimo le na prvi dan. Vsekakor pa lahko, če vam ideja ugaja in jo nameravate uporabiti tudi pri vas doma,  oznake (ki sem jih sama plastificirala, saj bodo tako lahko v uporabi več let) uporabljate po ...

Značilnosti letnih časov - karte

Pripravila sem nove karte in z veseljem jih delim s tabo - značilnosti letnih časov in oblačila, najdeš jih tu: jesen , zima , pomlad , poletje , oblačila . Koledar narave (fenološki koledar) lahko kupiš tu: Inštitut za gozdno pedagogiko .  Potrebuješ še rdeče, modre, zelene in rumene lističe za imena mesecev (glej sliko zgoraj ali spodaj). Veselo ustvarjanje ti želim.

Didaktični materiali: prometni znaki

Do vrtca se z otrokoma odpravimo kar peš. Imamo srečo, ker je od naše hiše oddaljen samo 250 m, pa vendar je pot dolga vsaj 20 minut. Ha, vedoželjna otroka v obdobju 'zakajev'. Na poti srečamo raznorazna bitja in stvari, med katerimi se znajdejo tudi prometni znaki. Pot izkoristiva tudi za to, da otroka opozarjava na nevarnosti v prometu. In ker je učenje skozi igro res fina stvar, sem jima za igro z vozili pripravila še lesene prometne znake. Potrebuješ: 1. predlogo s prometnimi znaki, 2. lesena kolesca, TA , 3. lesene palčke, TE , 4. škarje in lepilo. Postopek: 1. oblike prilepi na trši papir ali jih plastificiraj (kakor želiš), 2. paličice vtakni v luknjice na kolescih, dodaj lepilo, 3. na vrhu paličic prilepi z vročim lepilom izrezane prometne znake. To je vse. Nasvete za varno pot v šolo in domov najdeš  TU !